אודות

 פיזיולוג מייסד מרכז O2 ותכנית הבריאות O2start

ד"ר חורש דור-חיים, פיזיולוג, מומחה במטבוליזם ומאמץ,
בוגר ביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית,
מייסד ומנהל של מרכז O2 לבריאות הגוף והלב, אגף אד"מ באוניברסיטה העברית בגבעת רם.
המייסד והמנהל לשעבר של המכון לשיקום לב בהדסה הר הצופים ותכנית הבריאות O2start.
במסגרת עבודתו הקלינית, מאבחן תהליכים פיזיולוגיים ומתווה מרשמים לניהול אורח חיים בריא
בהתאם לבדיקות גופניות ומטבוליות במעבדה הפיזיולוגית של מרכז הבריאות.

הוא בעל תואר שלישי במדעי הרפואה (Ph.D Med) בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית, בשיתוף עם המערך הקרדיולוגי בבית החולים.

ד"ר חורש עומד מאחורי הניהול המקצועי של תכנית הדוקו-ריאליטי ריסטרט,
בהפקה של ערוץ 10 אבוט המאירי.
בתכנית עוקבים אחר 12 מתנדבים שמתגייסים לעבור תהליך של שינוי באורח החיים שלם, לאחר שנבדקו על ידו ונקבע הפער בין הגיל הכרונולוגי לגיל הפיזיולוגי שלהם.

הוא ייסד את הקורס הראשון בארץ למאמני בריאות. הוא מלמד על מחלות כרוניות, פגיעות ספורט, שיקום לב ומרצה במסגרת השתלמויות וקורסים מקצועיים על הממשק שבין הפעילות הגופנית והרפואה.

בשנת 2008 ייסד את מרכז הבריאות O2 בהדסה, אותו הוא ניהל ביחד עם פרופ' טדי וייס, לשעבר ראש יחידת הלב בהדסה הר הצופים, הוא מרכז ייחודי מסוגו בישראל המעמיד לרשות לקוחותיו את צוות המומחים הרב תחומי הבכיר ביותר בנושאי בריאות, פיזיולוגיה של המאמץ, תזונה וכושר גופני.

מחקריו של ד"ר דור-חיים, באוניברסיטה העברית, על השפעות של מאמץ גופנית על הלב זכו לפרסים רבים. עבודת המחקר של ד"ר חורש במסגרת הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, בנושא השפעות של פעילות גופנית אירובית על הלב, זכתה לפרסים רבים בארץ ובחו"ל: פרס הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית, ע"ש ד"ר אסטורה מאיר. המשך עבודת המחקר שלו, זכתה להיכלל בין עבודות המחקר חשובות ביותר, בכנס היוקרתי של האיגוד הקרדיולוגי האירופאי, בו זכה בפרס המדען הצעיר. במחקר שפרסם בכתב העת היוקרתי PLOS, שאף צוטט בעיתונות העולמית- New York Times הוא הראה שפעילות האירובית העצימה מגנה טוב יותר, מכל תרופה אחרת מוות פתאומי בשל דום לב.

בימים אלה מבצע ד"ר חורש עבודות מחקר קליניות פורצות דרך בנושא בתחום הרפואה הדיגיטלית ורפואה מותאמת אישית והוא הראשון ליישם פיתוחים בישראל של טכנולוגיות בריאות דיגיטליות לבקרה על אורח חיים בריא, המאפשרות לכל אדם, בכל זמן ובכל מקום, לשפר את בריאותו בליווי של מומחים טכנולוגיות לבישות.

הגיע הזמן לנצח את ההרגלים ולשים אותך במרכז
צור איתנו קשר


  התקשרו אלינו

  02-5810810

  כתבו אלינו

  mercaz@o-2.co.il

  עקבו אחרינו

  עקבו אחרינו

  בקרו אותנו

  ירושלים:
  * שדרות המוזיאונים 2

  * האוניברסיטה העברית
  גבעת רם